A A+ A++
 +48  32 3631840

      

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Zadzwoń do nas:
+48 32 363 18 40 /41

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

AKCJA „POMÓŻMY SOSNOWIECKIM KASZTANOWCOM”

28.05.2014

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu po raz kolejny uczestniczy w akcji pt. „POMÓŻMY SOSNOWIECKIM KASZTANOWCOM” zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Kampania ma na celu zwalczanie szrotówka kasztanowcowiaczka, szkodnika niszczącego kasztanowce. Akcja polega na oklejaniu drzew opaskami lepowymi wraz z dyspenserem feromonowym. Opaski te zdjęte będą z pni drzew po zakończeniu rojówki szrotówka tj. pod koniec czerwca. Kolejny etap akcji odbędzie się jesienią i polegać będzie na grabieniu liści kasztanowca, pakowaniu ich w odrębne worki, które będą odbierane przez wydział ochrony środowiska do utylizacji. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu mając na uwadze ochronę środowiska objęła ochroną przed szkodnikiem 26 kasztanowców wzdłuż ul. Klimontowskiej.

Poniższe zdjęcia przedstawiają działania sosnowieckich strażaków.