BIP KMPSP w Sosnowcu

A A+ A++

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Napisz do nas na:
straz@sosnowiec.kmpsp.gov.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 363 18 40 /41

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Uroczyste Obchody „Dnia Strażaka” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu

08.05.2015

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, władze samorządowe, przyjaciele i sympatycy Państwowej Straży Pożarnej, a także funkcjonariusze i ich rodziny oraz pracownicy cywilni komendy.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Erwinowi Jaworudzkiemu przez Dowódcę uroczystości kpt. Grzegorza Borowiec. Po podniesieniu flagi państwowej i wysłuchaniu hymnu państwowego, głos zabrał Komendant Miejski PSP w Sosnowcu st. bryg. Grzegorz Nowak. Komendant Miejski PSP w Sosnowcu w swoim przemówieniu wspomniał o jubileuszu 20-leciu funkcjonowania Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ponadto złożył podziękowania wszystkim osobom życzliwym i pomocnym Komendzie Miejskiej PSP w Sosnowcu. Serdeczne podziękowania skierował do Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego, całej Rady Miasta z Przewodniczącym Panem Michałem Potocznym na czele za pomoc finansową na zakup nowego samochodu kwatermistrzowskiego oraz drabiny mechanicznej. Podziękowanie skierował również do poprzednich władz miasta oraz Zakładu „ArcelorMittal Poland S.A.” w Sosnowcu na ręce Pana Bogdana Mikołajczyka za wsparcie finansowe na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ponadto podziękowania skierowano również do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach za wsparcie i pomoc w funkcjonowaniu naszej jednostki. Komendant Miejski PSP w Sosnowcu st. bryg. Grzegorz Nowak kończąc swoją wypowiedź w sposób szczególny podziękował strażakom tutejszej komendy za trud, poświęcenie i zaangażowanie oraz za czynną służbę, za pełną gotowość do niesienia w każdej chwili pomocy obywatelom, ratowania ich życia, mienia a także likwidację wszelkiego rodzaju zagrożeń.

W trakcie uroczystości, dyplomami, awansami w stopniu służbowym i odznaczeniami, wyróżnionych zostało 29 strażaków. Po części oficjalnej przed Urzędem Miejski w Sosnowcu przy ul. Al. Zwycięstwa zorganizowany był pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz krótkie przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Wszystkie uczestniczące osoby w obchodach „Dnia Strażaka” mogły skorzystać z powyższych atrakcji, a także otrzymać materiały promocyjne.