BIP KMPSP w Sosnowcu

A A+ A++

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Napisz do nas na:
straz@sosnowiec.kmpsp.gov.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 363 18 40 /41

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu

01.03.2018

28 lutego 2018 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych tutejszej komendy, odbyła się uroczystość zdania obowiązków Komendanta Miejskiego  Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu st. bryg. mgr inż. Grzegorza Nowaka i przyjęcia pełnienia obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu przez mł. bryg. mgr inż. Radosława Lendora.

Po uroczystym pożegnaniu się ze sztandarem, odchodzący komendant złożył meldunek o zdaniu swoich obowiązków Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr. inż. Jackowi Kleszczewskiemu, a mł. bryg. mgr inż. Radosław Lendor o przyjęciu pełnienia obowiązków Komendanta Miejskiego w Sosnowcu.

Odchodzący Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu st. bryg. Grzegorz Nowak przeszedł na strażacką emeryturę po  32 latach pełnienia służby, w tym 10 lat na stanowisku Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.