BIP KMPSP w Sosnowcu

A A+ A++

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Napisz do nas na:
straz@sosnowiec.kmpsp.gov.pl

Zadzwoń do nas:
+48 32 363 18 40 /41

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Udział KM PSP w Sosnowcu w realizacji projektu Uniwersytetu Międzypokoleniowego

05.12.2017

W dniu 27 listopada 2017 r.  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, reprezentowana przez bryg. mgr inż. Patrycjusza Fudałę - Zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, podpisała z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu POROZUMIENIE PARTNERSKIE w sprawie zgodnego współdziałania przy realizacji projektu Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia dla Uniwersytetu Dziecięcego, Młodzieżowego oraz Trzeciego Wieku z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. Spotkania mają na celu poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Propagowane będą społeczne kampanie profilaktyczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej takie jak : „Czad i Ogień – obudź czujność”, „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Karty ratownicze”.

Materiał opracował: mł.bryg. Jacek Szczypiorski

Zdjęcie: Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu