A A+ A++
 +48  32 3631840

      

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Zadzwoń do nas:
+48 32 363 18 40 /41

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Szkolenie w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności „Operational Management Course”

08.12.2016

W dniach od 25 listopada 2016r. do 2 grudnia2016r. w Rzymie odbyło się szkolenie w ramach Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności „Operational Management Course” (OPM), w którym na zaproszenie Komisji Europejskiej brał udział st. kpt. Grzegorz Borowiec z JRG nr 1 "Centrum".

 

W szkoleniu tym brało udział 21 ekspertów z krajów Unii Europejskiej. Uczestnicy szkolenia zmagali się z inscenizowanym scenariuszem pożarów lasów w Kanadzie, co pozwoliło im poznać rolę jaką spełnia European Union Civil Protection Team (EUCPT) w relacjach między Unią Europejską a państwem, któremu udzielana jest pomoc.

Więcej na temat Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności można znaleźć poniżej:

http://ec.europa.eu/echo/

http://ec.europa.eu/echo/files/civil_protection/civil/prote/pdfdocs/Training%20brochure.pdf